Koç Burcu Hastalıkları

Koç burcu, bedenin baş bölgesini yönetir. Bu nedenler koç burcu olan insanlar sık sık baş ağrısı çekerler. Koç'ların salgı bezleri tehlike anında aşırı adrenalin salgılar ve bu salgının kana karışmasıyla beden enerji ve coşkuyla dolar.

Bu durumun koçlara verdiği hareket ve enerji kazalara yatkın olmalarında bir etkendir, bu nedenledir ki çok dikkatli olmalıdırlar. Baş ve yüz bölgeleri kazalardan en çok zarar gören yerleridir. Koçlarda en sık görülen rahatsızlıklar baş ağrısı, migren ve yüksek ateştir. Sinirlenince mideleri de ağrıyabilir. Tezcanlı, dik kafalı ve enerjik oldukları için dinlenmeden çok çalışma ve endişe yüzünden yatağa düşebilirler.<

Baş, kafatası, şah damarı, yüzle ilgili sorunlar, beyin iltihabı, adale rahatsızlıkları, ileri yaşlarda yüksek tansiyon görülebilir. Aşırı heyecan ve telaş beyni zorlar. Aceleci, ani ve atak oluş yüzünden kazalara açıktır. Kanamaya istidatlıdır. Adrenalin bezi fazla çalışır. Terazi burcundan gelen zıt etki böbrek ve bel bölgesinde de hassasiyet verir. Koçlar genelde sık hastalanmazlar, bünyeleri oldukça sağlamdır. Zaten yatağa bağlı kalmak hiç mi hiç hoşlarına gitmez. Henüz tam iyileşmeden ayağa kalkarlar. Her konuda olduğu gibi tedavi için de kendi kafasına göre hareket ederler.

Koçlar hastalanmayı sevmedikleri için ufak rahatsızlık belirtilerini önemsemezler, hastalığın kendi kendine geçmesini beklerler. Hiç iyi bir hasta değillerdir, rahatsızlandıklarında yatıp dinlenmek istemezler. Fiziksel yapılarının sağlam oluşu hastalıkları kolay atlatmalarına, ciddi bir hastalığa yakalansalar bile çabuk iyileşmelerine yardımcı olur. Koç burcu insanları, dinlenmeye özen göstermeli, çok fazla çalışmamaya ve endişeye kapılmamaya bakmalıdırlar. Bol meyve sebze yemeleri koç burçlarına çok faydalı gelecektir.