Koç Burcu Babalar Nasıl Olur?

Koç burcu erkekleri, burcun genel özelliği itibariyle öncü, lider, yönetici ruhludur. Bu yüzden aile hayatında da kararları kendisinin vermesini ister. Aile hayatına aşırı düşkün olmasa bile aileyi ve aktiviteleri yönetmekten zevk alır. Kişisel hayatındaki bencilliğini, çocukların hayatına fazla müdahale ederek ortaya koyar. Yani kendi sahip olduğu özgürlüğü çevresindekilere tanımayarak bencilliğini gösterir. Bu hükmetme huylarını iyi yönlendirdikleri takdirde, sahip oldukları liderlik ruhu, aile hayatlarını bir arada tutma açısından oldukça önemli bir özelliktir. Bütün bu kısıtlayıcı yaklaşımına rağmen koç burcu babalar oldukça neşeli, kendine güvenen, çocuklarına da bunu aşılayan erkeklerdir. Ayrıca koç erkekleri çocuklarına babalık etmekten çok onlarla arkadaş gibi olmayı sever. Kendini baba olarak görmeyi de sevmez. Çünkü babalık sorumluluk demektir. Ancak koç burcu insanları özgürlüklerine düşkün oldukları için sorumluluk sahibi olmaktan pek hoşlanmaz. Bu nedenle her ne kadar baba rolünde olsalar dahi bunu vurgulamayı değil, geri planda tutmayı tercih eder.

Koç burcu babaları; çocuklarıyla tıpkı bir arkadaş gibi gezer tozar, onları güldürür, eğlendirir. Kendi yaptığı her şeyi onlara da yapma imkânı tanır. Bu burçlar çocuklarının hayattaki her şeyden tat almasını ister. Onlara sosyal olmanın hayatta çok büyük getirileri olduğunu öğütler. Çocuklarıyla birlikte aralarında yaş farkı yokmuşçasına birlikte gezmekten sinemaya gitmekten çok hoşlanır. Hatta onların arkadaşlarıyla takılmayı da ister. Bütün bu sosyal aktiviteleri kendi başlarına yapmak isteyen çocuklarına zaman zaman tepki gösterir. İzin vermek istemez. Bunun temelinde onun despotluğu değil, kendi yaşının gençlerle takılamayacak kadar büyük olduğunu kabullenmek istememe düşüncesi yatmaktadır.

Koç burcu babaya sahip olmak çocuklar için bir ayrıcalıktır. Çocuklar onunla her istedikleri konuyu rahatça konuşabilir. Buna asla tepki göstermez. Bütün bunlar, koç burcu erkeğinin arkadaşça ancak zaman zaman kısıtlayıcı bir baba olduğunu gösterir.

Çocuklarının her zaman yanında olan babalardır. Çocukları yeni fikirler ürettiğinde sonuna kadar çocuklarını desteklerler. Çocuğunun gereksiz işlerle zaman kaybetmesini istemezler. Çocukları düştüğünde onu tekrar kaldırır ve tekrar denemesini sağlarlar. Koç burcu babaları çocuklarını cesur ve ayakları yere sağlam basan çocuklar olarak yetiştirirler. Çocukları onun dediklerini ve nasihatlerini uyguladığında çok mutlu olurlar.

Dürüst bir babadır ve çocuğundan da bunu bekler. Koç burcu babaları çocukları yanlış yaptığında çok sinirlenebilir ama bu kısa sürer, siniri geçince mantıklı bir şekilde konuşmaya başlar. Açık sözlü bir babadır.

Çocuklarının hayatına çok fazla müdahale ederler, bu durum zaman zaman çocukları için rahatsız edici olabilir. Sıcakkanlı bir babadır. Çocukları ile beraber gezmekten son derece keyif alırlar. Hayatı boyunca çocuğu ile yakından ilgilenir. Koç burcu babaları babalık sıfatından pek hoşlanmazlar, bu yüzden çocuklarına arkadaşlarıymış gibi davranırlar. Çocukları hayattan tam anlamı ile zevk alsın diye ellerinden geleni yaparlar. Koç burcu babaları çocuklarının sosyal hayatını desteklerler. Babası koç olan çocuklar, onlarla her istedikleri konuyu rahat rahat konuşabilirler, çünkü koç burcu babaları çok ileri görüşlü ve anlayışlı babalardır. Fakat yeri geldiğinde de zaman zaman kısıtlayıcı da olabilirler.